Lifestyle

Blog w internecie – źródło wiadomości i refleksów

Pisanie dziennika jest zajęciem, które pielęgnują ludzie od wieków. To naturalnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We nowoczesnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

W miejsce pamiętnika papierowego są blogi, czyli pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest niemniej jednak duża różnica między takim dziennikiem papierowym a blogiem. Dziennik papierowy był bardziej osobisty. Tudzież bloga, jaki przecież pracuje w sieci, ma prawo czytać każdy. Co prawda internet zapewnia pewną ochronę własności osobistej, jakkolwiek oraz tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu wspomnień lub przeżyć. Pamiętnikarstwo pielęgnowane jest również w social media.

Social media to, poza blogami, różnorodne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na jakich ludzie poznają się, zamieniają wrażeniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie pamiętników internetowych jest nadzwyczaj legendarne wśród młodych ludzi.

Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju zwierzenia prowadzą też niektóre gwiazdy, jak oraz politycy. Rozumie się samo przez się niemniej jednak, iż takie pamiętniki ludzi publicznych różnią się od pamiętników osób zupełnie anonimowych. Politycy na swoich blogach w większości wypadków komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a także wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi przyjaciółmi z rządu.

Gwiazdy tudzież donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w których zagrały. Blog jako pamiętnik ma okazję być zupełnie anonimowy, jednak co poniektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się absorbują, skąd pochodzą. To typ pewnego oczyszczenia, albowiem i tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie czytają na odległość. Czasami jednakże zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana jednostka jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to przede wszystkim dzieci. Właśnie dlatego również wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.