Zdrowie

Karta charakterystyki – najważniejsze informacje

Jednym z przykładowych dokumentów, jakie przygotowują dla klientów pracownicy z przedsiębiorstwa eDC jest karta charakterystyki. Najważniejsze wiadomości na jej temat można znaleźć na jej witrynie internetowej. Safety Data Sheet to spory dokument, składający się aż z szesnastu działów, jakiej istotne wyznaczniki wskazane są w dyrektywach unijnych UE 2020/878.

Można w tym rozporządzeniu obeznać się z tym, jaki ma mieć format każda karta charakterystyki po 1 stycznia 2021 roku. We wcześniejszych latach dokument taki był dookreślony jako MSDS. Karta charakterystyki zawiera informacje o bezpiecznym obchodzeniu się, magazynowaniu oraz transporcie substancji i mieszanin wliczających się do niebezpiecznych. Czytelnicy, jacy się z nią zaznajomią, dowiedzą się również jakie zagrożenia może stworzyć określony produkt.

Dokument wymagany jest dla mieszanin i substancji niebezpiecznych oraz w zgodzie z artykułem 31 rozporządzenia REACH. O tym, jakie są to dokładnie substancje specjaliści informują osoby, które zgłaszają się do firmy. Tym samym, biznesmeni nabiorą pewności, że w ich przypadku opracowanie tego dokumentu jest obowiązkowe. We wskazanej firmie opracowane są również pozostałe dokumenty, do jakich zaliczają się: karty SDS/MSDS, etykiety CLP, dokumenty transportowe ADR a także dokumenty transportowe DGD/DGN/IMO. Można skorzystać również z opcji sprawdzenia dotychczas opracowanych dokumentów i nanoszenia wyszukanych poprawek. Warto skorzystać z tej fachowej pomocy, bo specjaliści, którzy mają odpowiednią wiedzę i do własnej pracy podchodzą z pasją.

Systematycznie będą sprawdzać, co wydarzyło się w branży i z tego względu można oczekiwać, że udzielają pomocy na najwyższym poziomie. Doświadczony zespół specjalistów uzupełnia się wzajemnie przy trudniejszych zleceniach. Eksperci realnie oceniają czas, jaki będzie im konieczny do zrealizowania wybranego zamówienia. Zasady każdej współpracy ustalane są na podstawie indywidualnych przesłanek i to jest kolejna motywacja, aby zgłosić się do specjalistów z tego biura.