Zdrowie

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Klinice Uzależnień znajdującej się koło Ustronia

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Klinice Uzależnień znajdującej się koło Ustronia jest każdorazowo na sposób indywidualny dopasowane do każdego klienta, bazując na przetestowanych programach terapii. Przy przyjęciu do szpitala oceniona jest historia danej osoby, gdy chodzi o historię nadużywania substancji. Stworzony jest także plan, który pomoże konkretnej osobie być w trzeźwości. Kontrolowany detoks pozwala na bezpieczne pozbycie się narkotyków z organizmu. Na początku każda z osób znajdująca się w placówce jest precyzyjnie diagnozowana.

Jedynie w taki sposób może powstawać spersonalizowany plan leczenia. Leczenie alkoholizmu opiera się na tym, że terapeuci pomogą osobie uzależnionej rozumieć podstawowe przyczyny uzależnienia, w tym również traumy z dawnych lat. Koncentrują się również na stanie psychicznym klienta.

W terapii uwzględniane jest zarówno pojęcie holistyczne, jak i takie bazujące na dowodach. Terapie obejmą: terapię indywidualną, terapię grupową, leczenie skoncentrowane na traumie, rozmowy motywacyjne, terapię członków rodzin, leczenie farmakologiczne, terapię poznawczo – behawioralną oraz pracę z psychologiem. Każdy, kto kieruje się do ośrodka, by leczyć się z uzależnienia od narkotyków może oczekiwać na empatyczne nastawienie, zrozumienie oraz rzetelną opiekę. To, że placówka znajduje się w Beskidach, w przepięknej okolicy jest sprzyjające, gdyż można się relaksować. To idealne miejsce do wyciszenia się i myślenia o swoim życiu. Każdy, kto chciałby wychodzić z nałogu powinien się tutaj kierować.

Pacjenci wezmą udział w terapii indywidualnej, jak i grupowej. Jeżeli już skończą pobyt, mogą wziąć udział w spotkaniach grup wsparcia. Indywidualny harmonogram leczenia sprawdzi się, gdy chodzi o leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Zgłoszą się tu także te osoby, które potrzebują wsparcia w leczeniu uzależnienia od hazardu i od leków. Celem psychoterapeutów jest to, by dana osoba mogła zyskać trzeźwość. Mieszkańcy Kliniki Uzależnień dowiadują się też, jak radzić sobie z pokusą i codziennym stresem w konstruktywny sposób.