Zdrowie

Zasady diety śródziemnomorskiej – dietetyk radzi

Jednym z najbezpieczniejszych oraz najzdrowszych systemów żywienia jest dieta śródziemnomorska. Ten rodzaj diety jest przez co niektórych formułowany sposobem na życie, bowiem zastosowanie jej nie ma całkiem żadnych barier czasowych. Jedną z newralgicznych reguł diety śródziemnomorskiej będzie bariera spożywania nasyconych kwasów tłuszczowych, przy paralelnym podwyższeniu spożycia tych nienasyconych. Kwasy tłuszczowe nienasycone mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie serca oraz całego układu krążenia.

Naturalnie z tego względu lekarze zalecają zastosowanie tego typu diety w przypadku osób cierpiących na niedokrwienność serca i choroby połączone z nadciśnieniem tętniczym. dietetyk z pewnością okaże się pomocny przy formułowaniu dokładnych zasad diety śródziemnomorskiej, która wbrew pozorom jest dość rygorystyczna. Warto też nadmienić o tym, że dieta rodem z basenu Morza Śródziemnego będzie skuteczna w stracie bezużytecznych kilogramów.

Całkowite przestrzeganie zaleceń diety śródziemnomorskiej zezwala na zrzucenie nawet czterech kilogramów w przeciągu miesiąca. Wśród rodzajów diet występują takie, jakich zadaniem jest nie tyle walka z nadwagą, co troska o zachowanie równowagi w działaniu organizmu ludzkiego. Jednym ze sposobów odżywania, funkcjonującym profilaktycznie w walce z niektórymi rodzajami schorzeń jest dieta na cholesterol. Pionierską zasadą odnoszącą się do tego rodzaju systemu żywienia jest zmniejszenie konsumpcji produktów, jakie nadszarpnęłyby harmonijnym poziomem lipoprotein LDL oraz HDL.